Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kadzidłowo
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 9,00
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:87 425 73 65
  E-mail:park@kadzidlowo.pl

  Park Dzikich Zwierząt

  Park jest, odmiennym od tradycyjnych zoo, ogrodem zoologicznym nazwanym imieniem prof. Benedykta Dybowskiego, przyrodnika i zesłańca syberyjskiego, dzięki któremu świat poznał przyrodę Syberii. Inspirująca historia profesora Dybowskiego przyczyniła się do utworzenia w Kadzidłowie tego właśnie miejsca.

   

  Ryś - jeden z mieszkańców Parku w Kadzidłowie

   

  Park położony jest na pełnym jezior terenie Puszczy Piskiej, a żyjące w niej gatunki zwierząt to przede wszystkim gatunki rodzime (chociaż mieszkają tu także zwierzęta z Syberii i Dalekiego Wschodu), w tym wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Park Dzikich Zwierząt poprzez swoją działalność ochronną oraz liczne programy reintrodukcji, przyczynia się do przetrwania takich rzadkich już zwierząt jak: rysie, wilki, puchacze i wiele, wiele innych. Szczególną troską otoczone są tu osobniki należące do gatunku rysi nizinnych i kuraków leśnych. Dobre warunki, jakie zostały stworzone w Parku, przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu - rozmnażania zwierząt, a w konsekwencji powiększenia się populacji zagrożonych wyginięciem. 

   

  Zwiedzanie Parku 

  Ścieżki Parku Dzikich Zwierząt zwiedzać można tylko w obecności przewodnika ze względu na rozległy obszar, jaki ogród zajmuje. Dzięki przewodnikowi nie tylko nie zgubimy się pośród drzew i łąk, lecz także będziemy mogli obserwować zwierzęta żyjące w swoich naturalnych środowiskach lub w specjalnie stworzonych dla nich warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość dzikich mieszkańców Parku jest oswojona z obecnością człowieka, dlatego podczas spaceru uczestnicy wycieczki mogą liczyć na możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Idąc za przewodnikiem, dowiemy się wiele o żyjących tutaj gatunkach, ich zwyczajach, a także o tym, dlaczego istotna jest ich ochrona.  

   

  Puchacz - największa polska sowa

   

  Wycieczka w dzikie i nieznane 

  Ochrona ginących gatunków to podstawowa misja istnienia Parku. Opiekunowie Parku duży nacisk kładą też na podnoszenia świadomości konieczności ochrony dzikich gatunków, które razem z nami zamieszkują tę planetę i które zobowiązani jesteśmy chronić jako gospodarze Ziemi. Wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie będzie dla całych rodzin, a zwłaszcza dzieci, okazją do poznania naturalnego środowiska dzikich zwierząt i zaprzyjaźnienia się z nimi. Możliwość dotknięcia zwierzęcia z pewnością zrobi na maluchach ogromne wrażenie.