Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Gdzie: Olsztyn
    Kiedy: Godziny do ustalenia
    Wiek: Uczeń podstawówki
    Nastolatek
    Cena: do uzgodnienia
    Kategoria: Umysł
    Tel:+48 530 261 010
    E-mail:olsztyn@ud.edu.pl

    Uniwersytet Dzieci w Olsztynie

    Jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie od młodych lat dziecko może wczuć się w rolę studenta.  Dziecko poznaje tam specyfikę zajęć akademickich, zgłębia swoją wiedzę i tajniki świata poprzez zajęcia w budynkach Uniwersyteckich i organizacjach wiedzy. Wykłady i warsztaty są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę doktorów czy profesorów. Zajęcia trwają dwa semestry z przerwą wakacyjną.

    W ofercie Uniwersytetu Dzieci znajdziemy cztery kierunki studiów, które są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku i o urozmaiconej tematyce, ściśle dopasowane odpowiednio do wieku i zdolności dziecka. 

    • Odkrywanie

    Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 i 7 lat, które realizowane są w formie dwunastu wykładów i dwóch warsztatów. Dzieci na tych zajęciach poznają świat przyrody, kosmosu i techniki

    Warsztaty podzielone są na cztery bloki tematyczne, w których są po trzy różnorodne warsztaty. Pytania, na jakie dzieci szukają odpowiedzi w kreatywny, eksperymentalny, aktywny sposób to np. Czy raki chodzą tylko do tyłu? Czy dzieci w Afryce grają w berka? Dlaczego deszcz spada z nieba, a chmury nie?

     

     

    • Inspiracje

    Lekcje skierowane są do grupy 8 i 9-latków, które przeprowadzane są w formie ośmiu wykładów, dwunastu warsztatów i jednego warsztatu kompetencyjnego. Zajęcia są ukierunkowane na poznanie bogactwa nauki. Badania, eksperymenty, doświadczenia i kreatywne ćwiczenia pod okiem ekspertów znacznie zwiększa wiedzę i umiejętności dziecka przekraczając program szkolny.


    Warsztaty realizowane są w dwóch grupach z podziałem wiekowym, których w trakcie trwania roku akademickiego nie można zmienić. Odpowiedzi, jakich szukają dzieci dotyczą takich pytań jak: Jak kosmetyki wpływają na skórę? Ile witaminy C jest w cytrynie? Co wizytówka mówi o człowieku?

     

     

    • Tematy

    Zajęcia przydzielone są dla grupy 10 i 11-latków. W ciągu roku dzieci biorą udział w ośmiu wykładach, dwunastu warsztatach i dwóch warsztatach kompetencyjnych. Program skupia się na nauce analizy zjawisk i problemów, jakie występują w świecie, wyciąganiu wniosków z tego, co się wydarzyło bądź, co zrobiliśmy. Głównym celem jest wskazanie i uświadomienie, jaka jest relacja między światem, a człowiekiem

    Uczestnicy kierunku studiów tematu uzyskują poprzez udział w zajęciach odpowiedzi na pytania: dlaczego śpimy i śnimy? Jakie są granice wytrzymałości mojego ciała?  Dlaczego Japończycy celebrują picie herbaty?  

     

    • Mistrz i Uczeń 

    Lekcje adresowane są do 12 i 13-latków. Ten kierunek w ciągu roku obejmuje sześć wykładów, osiem seminariów i dwa warsztaty kompetencyjne. Tutaj student wybiera obszar, w jakim chciałby zgłębić wiedzę i wybiera dwie specjalizacje spośród kilku do wyboru. Do pracy wykorzystywana jest metoda projektowa. Prowadzący nie lada, kiedy staję się mentorem i przewodnikiem po tajnikach wiedzy. Dzieci poszerzają horyzonty w kreatywny sposób. 

    Studenci wybierają dwie specjalizacje realizują je kolejną w semestrze jesiennym, a potem wiosennym. W zakresie jednej specjalizacji są cztery seminaria, kończące się tzw. pokazem pracy semestralnej (np. film, prezentacja, program komputerowy, audycja).

    Specjalizacje do wyboru to np. biologia (Jak przygotować raport z badań?), fotografia (Dlaczego ludzie malują po murach?), kinematografia (W jaki sposób reżyser wymyśla dobrą historię?), robotyka (Jak nauczyć robota mówić?). 

     

    Studia na Uniwersytecie Dzieci są zajęciami odpłatnymi z możliwością opłaty w ratach. Zapisy oraz proces rekrutacji odbywa się poprzez stronę internetową organizacji non profit. Z tytułu studiowania jest także możliwość uzyskania stypendium.