Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Gdzie: Warszawa
    Wybrzeże Kościuszkowskie 20
    Kiedy:
    Pn. nieczynne
    Wt. 09:00 - 18:00
    Śr. 09:00 - 18:00
    Czw. 09:00 - 18:00
    Pt. 09:00 - 18:00
    Sob. 10:00 - 19:00
    Niedz. 10:00 - 19:00
    Cena: od 0,00
    do 72,00 zł/osoba
    Kategoria: Umysł
    Tel:22 596 4 100
    E-mail: info@kopernik.org.pl

    Otwarte

    Centrum Nauki Kopernik

    Miejsce, które naprawdę warto odwiedzić. Jego misją jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. W swojej ofercie ma mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wybierzcie się razem do tej krainy nauki pełnej niesamowitych przygód!

     

    Układ Słoneczny

     

    Zostań częścią Kopernika

    Klub Kopernika powstał z myślą o najbardziej zafascynowanych światem nauki. Członkom przysługują dodatkowe możliwości:

    • przedpremierowe pokazy filmów
    • zniżki
    • specjalne warsztaty dla klubowiczów
    • możliwość wejścia do Centrum bez stania w kolejkach

    Z karty klubowej można korzystać samemu lub z bliskimi nieograniczoną ilość razy. Jeśli chcemy, aby dziecko było głównym użytkownikiem karty, może odwiedzać Centrum za każdym razem z innym opiekunem.

     

    Pod gołym niebem

    Planetarium to obowiązkowy punkt na liście rzeczy do zobaczenia. W planetarium na sferycznym ekranie można obejrzeć wyjątkowe filmy 2D i 3D, podczas pokazów na żywo przyjrzeć się gwiazdom, a także wysłuchać koncertów. Pokazy i filmy są określone minimalnym wiekiem uczestników.  Raz w miesiącu odbywają się także interaktywne koncerty dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Warto zabrać pociechę w kosmiczną podróż przy dźwiękach muzyki klasycznej!

     

    Mgławica Oriona

     

    Czas na zwiedzanie

    W Koperniku znajduje się sześć wystaw stałych oraz wystawy czasowe. Wystawy stałe to:

    • Nowy Świat w Ruchu - To 80 interaktywnych eksponatów. Pozwalają na rzeczywiste doświadczenie praw rządzących światem. Tu każdy może dokonać odkrycia.
    • Człowiek i środowisko - Przedmiotem wystawy jest ludzkie ciało, jego możliwości i ograniczenia.
    • Bzzz! - To wystawa przeznaczona dla dzieci o 5 roku życia. Jest to Przestrzeń stymulująca do eksperymentowania. Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? To jedne z wielu pytań na jakie dzieci znajdą tu odpowiedź.
    • Korzenie cywilizacji - Celem wystawy jest ukazanie, że wszystkie nauki przeplatają się i stanowią ze sobą integralną całość. Możemy poczuć się tu jak archeolodzy.
    • Strefa Światła - Założeniem wystawy jest pokazanie światła jako części szerszego zjawiska. Eksponaty używają źródeł podczerwieni, nadfioletu, a nawet mikrofal. Wystawa obejmuje także zagadnienie barw oraz iluzji.
    • Re:generacja -  Jest to galeria dla osób powyżej 14 roku życia. Jej przedmiotem są ludzkie emocje. Pomoże nam zrozumieć, co się z nami dzieje gdy jesteśmy weseli czy smutni.

    Chcecie działać? Weźcie sprawy w swoje ręce!

    • Warsztaty Familijne
      W warsztatach biorą udział dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami. Razem szukają odpowiedzi na trudne pytania, przeprowadzają eksperymenty, rozwiązują naukowe zagadki. Po skończonych zajęciach, mogą zabrać materiały do domu, by tam kontynuować przygodę,

    • Miniwarsztaty
      To 20-minutowe zajęcia warsztatowe prowadzone przez animatorów w różnych częściach Kopernika. Nie trzeba się na nie zapisywać, wystarczy przyjść. Tematy miniwarsztatów obejmują wiele zagadnień. Podczas nich istnieje okazja wykonania ciekawych zadań.

    • Klub Młodego Odkrywcy
      W Klubach Młodego Odkrywcy młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów. Dzięki temu zdobywają wiedzę, zyskują nowe doświadczenia, uczą się współpracy i podejmowania inicjatywy. Klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów. Aby założyć klub, należy zarejestrować go na stronie: www.kmo.org.pl. W całej Polsce i za granicą działa już ponad 700 klubów. Centrum Nauki Kopernik jest koordynatorem inicjatywy.

    • Majsternia
      Każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności będzie się tu świetnie bawił. Z przedmiotów codziennego użytku można podjąć się wyzwań inżynieryjnych, naukowych, czy logicznych. Czas na wykonanie zadania jest nieokreślony, a rozwiązanie musimy wymyślić sami - nie posiadamy żadnych instrukcji postępowania.

    • Minilaby
      Trwają 45 minut i można wziąć w nich udział już od 9 roku życia (dzieci 9-13 lat z dorosłym opiekunem). Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Minilaby to zajęcia w laboratorium biologicznym, chemicznym, fizycznym i pracowni robotycznej.

    • Zajęcia dla grup
      To oferta skierowana do grup szkolnych na lekcje do pracowni w Centrum. Pod okiem specjalistów przeprowadzają eksperymenty, poznają naukę z praktycznej strony. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku. To interesująca alternatywa dla zwyczajnych zajęć szkolnych.

     

    Dziewczynka spoglądająca przez teleskop


    Dodatkowe atrakcje

    • Teatr Robotyczny
      To pierwszy na świecie teatr, w którym grają roboty. W stworzonych przez Centrum Nauki Kopernik sztukach gra trzech robotycznych aktorów. Celem Teatru jest prezentacja istotnych tematów z różnych dziedzin w sposób łatwy do przyswojenia.
    • Teatr Wysokich Napięć
      Staniesz tu oko w oko z prądem. Kule i rury, wypełnione barwnymi piorunami to tylko niektóre z atrakcji, które tam spotkasz. Odkryj najbardziej elektryzujący teatr w Polsce!

    • Ogród na dachu
      Ogród na dachu Kopernika to przestrzeń spacerowa z widokiem na Wisłę, Stare Miasto i Stadion Narodowy. Jest czynny od  maja do października.

    • Park Odkrywców
      To przestrzeń między Centrum Nauki Kopernik a Mostem Świętokrzyskim. Nad jego projektem pracowali inżynierowie, artyści i projektanci zieleni. To idealne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. W ciepłych miesiącach odbywają się tam astronomiczne obserwacje nieba, pokazy filmów kina plenerowego oraz inne atrakcje.